Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

W Smolajnach gonili za lisem, czyli Hubertus 2013

2013-10-22 22:10:23 (ost. akt: 2013-10-22 16:06:48)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Wyjątkowo długa, szybka i wyczerpująca była tegoroczna gonitwa za lisem w czasie tradycyjnego Hubertusa w powiatowym Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach. W biegu myśliwskim wzięło udział aż 22 jeźdźców, a „królową polowania” została Iza Bancewicz na Dakocie.

Bieg myśliwski Hubertus 2013 został rozegrany w czwartek 17 października na terenach zielonych wokół Zespołu Szkół Rolniczych w Smolajnach. W gonitwie za lisem wzięła udział rekordowa liczba 22 jeźdźców reprezentujących: stajnię „Janczary” Państwa Olejnik z Barczewka, stajnię „Folwark Knopin” Marka Walczaka oraz z Jeździeckiego Uczniowskiego Klubu Jeździeckiego „Galop” ze Smolajn.. W wydarzeniu wzięli udział liczni goście reprezentujący m.in. Nadleśnictwa Wichrowo, Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą, sołectwo wsi Smolajny, Radę Rodziców, czy Szkołę Podstawową w Świątkach. Wszystkich zebranych powitały: Sylwia Znamierowska, prezes JUKS „Galop” Smolany i Joanna Maziuk, dyrektor ZSR Smolajny. Historię i tradycję biegów myśliwskich Św. Huberta przypomniał Patryk Szewczyk, uczeń klasy trzeciej. O zasadach bezpieczeństwa podczas gonitwy przypomniał Jan Gulbicki, instruktor jeździectwa JUKS „Galop”.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, lisem była Natalia Galińska na koniu Dalia (JUKS „Galop”). Po długiej, szybkiej i bardzo wyczerpującej gonitwie lisa upolowała Iza Bancewicz na Dakocie (JUKS „Galop”). Puchar burmistrza Dobrego Miasta przypadł zatem „królowej polowania”, czyli Izie Bancewicz, podobnie, jak przecudnej urody końska głowa od W-MIR. Natalia Galińska została nagrodzona pięknym czaprakiem od JUKS i workiem marchwi dla Dalii od Tadeusza Sawczuka, sołtysa wsi Smolajny. Sołtys nagrodził również workiem marchwi dzielne konie pod amazonkami ze Stajni „Janczary”. Dodatkową nagrodę od Nadleśnictwa Wichrowo, w postaci upominków, otrzymała Emilia Podgórniak na Presji (JUKS „Galop”), za najlepszą prezencję konia i jeźdźca. Sygnały łowieckie podczas Hubertusa’2013 grali Sylwia Znamierowska i Marek Szot, absolwent ZSR Smolajny.

źródło: informacja prasowa starostwa powiatowego w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages