Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

We wsi zawrzało. Nasze dzieci wstają w nocy!

2013-12-14 14:01:00 (ost. akt: 2013-12-14 14:01:20)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Najpiękniejsza wieś powiatu olsztyńskiego — taki tytuł przyznano w tym roku mieszkańcom Cerkiewnika. Po dumie z sukcesu pozostało już tylko wspomnienie. Wszystko przez zmiany w rozkładzie jazdy pociągu, przez które dzieci dojeżdżające do Olsztyna, będą musiały wstawać... o 5 nad ranem. We wsi zawrzało.

Przez lata godzina 6.40 była dla wielu uczniów z Cerkiewnika godziną świętą. To o tej porze ze wsi odjeżdżał pociąg do Olsztyna. Nikt nie narzekał, bo dzieci mogły się wyspać i po krótkiej podróży na zajęcia musiały czekać jedynie około pół godziny. Niespodziewanie rodzice i ich dzieci otrzymali jednak przed świętami kiepski prezent. Jest nim zmiana rozkładu jazdy, według którego od niedzieli pociąg będzie odjeżdżał ze stacji już o godzinie 6.13.

— Sama mam 17-letnie dziecko, które dojeżdża do liceum i będzie teraz musiało wstawać około godz. 5 — irytuje się Anna Barbachowska, sołtys Cerkiewnika, do której od kilku dni zgłaszają się kolejni zaniepokojeni rodzice. — Tylko z samego Cerkiewnika do szkół w Olsztynie dojeżdża 20 uczniów. A do tego należy jeszcze doliczyć na przykład tych z Lubomina. Dzieci mieszkające na dalekich koloniach, powinny wychodzić więc z domu już o godz. 5.30, aby dojechać do szkoły. A jak już dojadą do Olsztyna, i tak będą musiały czekać ok. godziny na lekcje — dodaje.

Mieszkańcy zgłosili sprawę burmistrzowi Dobrego Miasta, aby ten wstawił się za nimi u marszałka. Łukasz Walerowski z Urzędu Miejskiego w Dobrym Mieście: — Porozumieliśmy się w tej sprawie z jeszcze dwoma innymi gminami, czyli Ornetą i Lubominem, dzięki czemu będziemy dysponowali większą siłą nacisku u marszałka. Wysyłamy pismo i czekamy na reakcję — mówi.

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie skierowali nas jednak do Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. — Powodem zmiany był brak możliwości uzyskania przyjazdu pociągu do Olsztyna Głównego na godz. 7.13 jak obecnie — czytamy w komunikacie. — Spowodowane jest to tym, że odcinek linii Gutkowo-Olsztyn jest jednotorowy i obsługuje pociągi z Braniewa do Olsztyna, z Elbląga do Olsztyna, a także pociągi dalekobieżne spółki PKP Intercity. Oprócz tego pociąg z Braniewa spełnia funkcję dowozu pracowników i uczniów do Olsztyna. Dlatego godzina przyjazdu pociągu jest wynikiem kompromisu pomiędzy potrzebami pracowników, uczniów i studentów. Podejmiemy jednak działania, aby rozkład jazdy powyższego pociągu zmienił od 9 marca zgodnie z sygnałami podróżnych.

erbe
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (62) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pyta #1272271 | 31.61.*.* 16 gru 2013 14:27

  a busy z przystanku na głównym skrzyżowaniu stają?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hansik #1272055 | 148.81.*.* 16 gru 2013 09:20

   Przecież to 20 km samochodem! Cena gazu w obie strony to ok 6zł. Ile trzeba za pociąg zapłacić??

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. krzys #1272011 | 77.89.*.* 16 gru 2013 07:52

    Ja też w liceum wstawałem o 5 i nie narzekałem, 17-letnie dziecko? Może jeszcze rodzice muszą dziecku śniadanko naszykować do łóżeczka i ubrać od stóp do głów, no bez przesady ludzie!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. On #1271874 | 83.9.*.* 15 gru 2013 21:24

     To Co się dzieje w rozkładzie na warami i mazurach to w głowie się nie mieści !!!!!!!

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. @ #1271676 | 88.156.*.* 15 gru 2013 16:55

     Dlaczego UrzAd Marszałkowski jako samorząd dopłaca kolejarzom do przewozów , skoro kolej robi wszystko aby zlikwidować pociągi z których korzystają mieszkańcy. wszyscy jak zaczniemy korzystać z kipskich dróg to bedziemy stali w korkach. gdzie logika myśenia i sens. POWTARZAM SIĘ MARSZAŁEK NIE POWINIEN DOTOWAĆ TAK ZPIEPRZONEGO ROZKŁADU JAZDY TO SĄ PIENIĄDZE SPOŁECZEŃSTAWA, UM POWINIEN UCZESTNICZYĆ W TWORZENIU REGIONALNEGO ROZKŁADU JAZDY. CHYBA ŻE DBA TYLKO O SWOICH PRACOWNIKÓW DOJEŻDŻAJĄCYCH KOLEJĄ. NIEDAĆ KOLEJI ŻADNYCH DOTACJI I ŻADNEGO NOWEGO POCIĄGU NIECH SAMI KUPUJĄ. WYDAĆ KASĘ NA CO INNEGO.

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (62)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages