Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Karnawałowa Noc Morsów przy pochodniach

2016-01-26 18:47:50 (ost. akt: 2016-01-26 16:32:40)

Autor zdjęcia: Archiwum

W sobotę (30 stycznia) nad jezioro Limajno położone na południowy zachód od Dobrego Miasta przyjadą morsy z całej Polski. Będzie kąpiel przy pochodniach, a potem część artystyczna. Organizatorzy zapewniają, że zapowiada się niezapomniany wieczór, pełen atrakcji i niespodzianek.

W najbliższą sobotę w Dobrym Mieście będzie można wziąć udział w II Ogólnopolskiej Karnawałowej Nocy Morsów. Nad jeziorem Limajno w Swobodnej niedaleko Dobrego Miasta odbędzie się jedna z największych morsowych imprez w Polsce. Organizatorzy — stowarzyszenie Pozytywni Dobre Miasto i Centrum Kulturalno-Biblioteczne — zapraszają nad jezioro wszystkich mieszkańców, jak również gości spoza miasta, nie tylko amatorów zimowych kąpieli.

— W planach mamy nocną kąpiel przy pochodniach, będzie też część artystyczna: niezapomniane doznania zapewni dobromiejski Teatr Tańca i Ognia Mandala — zachęca Jacek Jasiukiewicz, prezes Pozytywnych. — Wstęp na imprezę jest wolny, a wszystkim przybyłym oferujemy po kąpieli ciepłe napoje.

Wieczór zapowiada się interesująco nie tylko ze względu na pokazy. Tego dnia nad jeziorem Limajno pojawią się morsy zrzeszone w 30 różnych klubach w całym kraju. — Spodziewamy się, że wykąpie się z nami mniej więcej 600 osób — szacuje Jacek Jasiukiewicz.

Oprócz kąpieli w lodowatej wodzie na przybyłych czekają też inne sportowe atrakcje. Po rozgrzewce w karnawałowych rytmach na najbardziej odważnych będą czekały konkurencje pływackie w przeręblu na dystansie 25 metrów.

Karnawałowa Noc Morsów rozpocznie się w sobotę 30 stycznia już o godzinie 16 i potrwa do późnego wieczora.

kg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages