Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Spór o kulturę w Dobrym Mieście

2016-07-05 19:00:19 (ost. akt: 2016-07-05 21:36:15)
Andrzej Fabisiak – przewodniczący jury

Andrzej Fabisiak – przewodniczący jury

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Okazało się, że wizja letnich wydarzeń szefa Centrum Kulturalno-Bibliotecznego jest inna, niż części mieszkańców Dobrego Miasta.
Części mieszkańców Dobrego Miasta brakuje imprez plenerowych, koncertów i pikników rodzinnych.I winią za to szefa Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, uważając, że działalność dyrektora w zakresie organizowania imprez kulturalnych oraz szerzenia kultury w mieście ma się nijak do potrzeb społeczności lokalnej. 
W mieście trwa zbiórka podpisów pod petycją do burmistrza w sprawie odwołania Andrzeja Fabisiaka ze stanowiska szefa CBK.


— To inicjatywa społeczna — mówi jeden z inicjatorów petycji do burmistrza, który chce pozostać anonimowy. — Mamy już około 500 podpisów.

Dlaczego chcą dymisji dyrektora CKB?

— Główny powód to nuda w mieście, dyrektor CKB organizuje imprezy dla wąskiego grona, wieczorki teatralne. Rozumiem to jest potrzebne w mieście, ale ludzie chcą wyjść z domu, chcą ze sobą porozmawiać przy okazji jakiejś fajnej muzyki, może wypić piwko, zjeść kiełbaskę i takich imprez nie ma. 

W ubiegłym roku z usług i imprez Centrum Kulturalno-Bibliotecznego skorzystało 78 tysięcy osób.

— To nie można mówić że mieszkańcy nie uczestniczą i nie chcą — odpiera dyrektor Fabisiak.
Czarę goryczy miał przelać fakt niezorganizowania przez miasto strefy kibica Euro 2016.
 Dyrektor Fabisiak tłumaczy, że koszty były zbyt wysokie. — Za samą licencję trzeba było zapłacić 53,5 tys. zł — tłumaczy Andrzej Fabisiak.

Co dyrektor na zarzut nietrafionych imprez? — 24 czerwca była impreza piknikowa, integracyjna, było ponad 400 osób, były występy, wianki, kiełbaski , tańce. W maju mieliśmy Europejską Noc Muzeów, która też miała charakter pikniku. Przyszło bardzo dużo ludzi. Nie do końca więc zgadzam się z tym, że imprezy są nieadekwatne. Jednak jesteśmy otwarci. I myślę, że za chwilę zaprosimy wszystkich tych, którzy są niezadowoleni, żeby się spotkać i porozmawiać na ten temat. 

Kiedy petycja trafi do władz miasta, tego jeszcze nie wiadomo.

am
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A to dlaczego nie chcemy tego pana w D.Mieści #2042397 | 176.97.*.* 8 sie 2016 02:59

  http://tonetic.tv/40495,2016,08,07,rocko wa-scena-muzyczna-koncert-w-dobrym-miesc ie - jesden z powodów...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. cdn #2022981 | 83.9.*.* 7 lip 2016 13:16

  Na betonie kwiaty nie rosną!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Michał #2022805 | 78.131.*.* 7 lip 2016 09:11

  Człowiek w złym miejscu i w złym czasie. Panie Fabisiak czas zejść ze sceny...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Due #2022330 | 83.9.*.* 6 lip 2016 13:48

  Zjeść kiełbasę, zapić tanim piwkiem czy wódą, godzinę pokrzyczeć i paść spać. To teraz wymarzona rozrywka Polaka. - Co mi z teatru, obrazów, kultury, sztuki czy muzyki (muzyka to przecież trzy dźwięki na krzyż i disco polo o du..ie maryni). "Po co się w ogóle w jakimś kierunku rozwijać, przecież kulturę mogę obejrzeć po południu na polsacie, wiadomości mam na tvn, a teatr to przeszłość i niemodne, bądźmy NOWOCZEŚNI!" A co do całej sytuacji, lepiej odejść niż kłócić się z otępioną wiochą. Niech se piwkują, biją, awanturują, zdradzają itd. a później godzą.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. kulturalna #2022247 | 83.9.*.* 6 lip 2016 11:55

  Chyba moja silna zazdrość wpłynęła na to, że społeczeństwo dobromiejskie się burzy. Nie ukrywam, ale zazdrościłam, że w Dobrym Mieście dzieje się coś na wyższym poziomie i myślę, że mieszkańcy są na tyle operatywni i z rozrywkami przyziemnymi sobie radzą. Strefa kibica z kiełbaskami i piwkiem może być na działeczkach podmiejskich jak też ogródkach przydomowych. Tego typu rozrywek już dość w koło, czas poważniej podejść do życia. Jestem raczej pewna, że już obudziło się dzikie stworzenie by kłaść kłody wartościowym ludziom. Współczuję i dziwię się panu Fabisiakowi, że chciał tam szerzyć kulturę tego typu, niestety nie wszędzie jest to mile widziane.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages