Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Dobre Miasto ma szkołę muzyczną

2016-09-02 14:00:56 (ost. akt: 2016-09-02 14:05:48)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

W czwartek (1.09) rok szkolny zainaugurowano w nowo otwartej szkole muzycznej w Dobrym Mieście. Jest to filia Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach.

Pierwsze lekcje odbyły się w Dobrym Mieście już w 2015 roku, kiedy to – niejako na próbę – został otwarty oddział „zerówkowy”. W maju bieżącego roku radni Powiatu Olsztyńskiego podjęli uchwałę w sprawie utworzenia tu pełnoprawnej filii szkoły muzycznej. Dzięki temu od września przygodę z nauką gry na instrumencie rozpocznie 40 uczniów. Do wyboru mieli skrzypce, wiolonczelę, kontrabas, flet, klarnet, saksofon, fortepian, gitarę i perkusję.

Dobromiejska placówka jest już czwartą filią szkoły muzycznej prowadzonej przez Powiat Olsztyński. Jak ocenia starosta olsztyński, to efekt dobrej współpracy samorządów oraz właściwego zarządzania dyrekcji PSM.

Otwarcie nowej filii nie było łatwym logistycznie zadaniem, sprzyjał mu jednak klimat zrozumienia. – Zajęcia będą się odbywały w budynku Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II przy ul. Garnizonowej 2 w Dobrym Mieście. Dyrekcja tutejszej szkoły bardzo się zaangażowała w przygotowanie pomieszczeń. Sale są w większości gotowe, do końca września zostaną jeszcze wyciszone dwie sale perkusyjne. W najbliższym czasie natomiast będziemy kupować instrumenty, między innymi fortepian – opowiada dyrektor szkoły Janusz Ciepliński.

Pierwszy instrument już jest. – Otrzymaliśmy prezent. To zabytkowa, ale odnowiona fisharmonia – cieszy się dyrektor. – Może nie będzie zbyt często użytkowana, ale zostanie wyeksponowana, a być może zapoczątkuje kolekcję starych instrumentów muzycznych, z której w przyszłości mogłoby powstać muzeum? – zastanawia się dyrektor.

Dziś Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. w Dywitach jest największą tego typu placówką w Polsce. Poza siedzibą główną posiada cztery filie: w Barczewie, Biskupcu, Dobrym Mieście i Olsztynku. Łącznie uczy się w niej 501 uczniów.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages