Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Majówka nie tylko sportowa

2017-04-28 12:08:19 (ost. akt: 2017-04-28 12:13:25)
konie w dobrym mieście

konie w dobrym mieście

Autor zdjęcia: OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w poniedziałek i środę na Sportową Majówkę. Organizatorzy zadbali o to, żeby nie brakowało atrakcji. W programie są mistrzostwa w szachach, spływ kajakowy, mistrzostwa w pumptracku i jazda konna.

Majówka Sportowa rozpocznie się w poniedziałek o godz. 12 przy Baszcie Bocianiej. — Zostanie rozegrany tam turniej szachowy — mówi Zbigniew Wójcik, dyrektor OSiR w Dobrym Mieście. — Nagrody będą, podkreślam, bardzo atrakcyjne.


Dodajmy, że także w poniedziałek w Dobrym Mieście odbędzie XX Krajowa Wystawa Psów Rasowych, która przyciąga kilkutysięczne tłumy. Wieczorem pod basztą odbędzie potańcówka, zorganizowana przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne. Zagra kapela Concordia.

Z kolei we wtorek CK-B zaprasza od godz. 17 do godz. 22 do Stodoły Kultury na Majowy Piknik Rodzinny. W programie koncert, zabawy i grill. 

— A my 3 maja zapraszamy mieszkańców na spływ kajakowy — opowiada dyrektor Wójcik. — Rozpocznie się w miejscowości Kłódka pod kontrolą ratowników kwalifikowanych WOPR i instruktorów kajakarstwa. Mamy zamiar przepłynąć z Kłódki do naszej — czyli OSiR-u — przystani kajakowej przy kolegiacie dobromiejskiej. Zapraszamy wszystkich chętnych. 


Druga grupa pracowników OSiR-u, jak powiedział dyrektor, będzie oddelegowana do organizacji II Mistrzostw w Pumptracku.
— Mamy swój tor rowerowy — mówi dyrektor Wójcik. — Mistrzostwa są adresowane do najmłodszych. Spotkają się przy basenie o godz. 13. Natomiast starszych zapraszamy na otwarty parkur dla początkujących i zaawansowanych. Do ich dyspozycji będą kuce i konie wierzchowe. Wypożyczamy je ze stadniny pod Jezioranami. Będzie można skorzystać z opieki i porad wykwalifikowanego instruktora jazdy konnej.


Regulaminy imprez można znaleźć na stronie www.osir.dobremiasto.com.pl lub pod numerami 664 644 641 i 89 533 49 14. 

Jak powiedział nam dyrektor Wójcik, tradycje sportowe Dobrego Miasta są bardzo bogate. Miasto stało siatkówką. Dobrze działała sekcja motorowa.
— Mieliśmy też niezłą drużynę piłki nożnej, która grała w lidze międzywojewódzkiej — opowiada. — Jej partnerami były Polonez Warszawa czy Jagiellonia Białystok, a więc czołowe zespoły. Tak było w latach 70. XX wieku.
Później przyszedł czas siatkówki. Zawodnicy z tak małego miasteczka grali w II lidze dwukrotnie. Siatkarskie tradycje są kontynuowane. Nasi czołowi zawodnicy z regionu i byli reprezentanci Polski — Maciej Dobrowolski i Paweł Siezieniewski oraz dwukrotny olimpijczyk i wicemistrz świata z 2006 roku Łukasz Kadziewicz — prowadzą w Dobrym Mieście Akademię Siatkówki dla uczniów szkół podstawowych.

Mamy też inny klub siatkarski — MKS Dobre Miasto — który przejmuje absolwentów Akademii do dalszego szkolenia. Najlepsi idą dalej w świat, tak jak kiedyś Łukasz Kadziewcz, pochodzący z Dobrego Miasta. 

Dyrektor dodaje, że w mieście od ponad 20 lat działa amatorska Liga Siatkówki. W jej rozgrywkach bierze udział kilkanaście drużyn z ościennych gmin. 

— Mamy też świetne Dobromiejskie Towarzystwo Pływackie, które prowadzi zajęcia z najmłodszymi. Mamy fajnych łuczników — wylicza Wójcik. — Na ich potrzeby modernizujemy za kilkanaście milionów stadion, który będzie piłkarsko-lekkoatletyczny. Modernizujemy też za kilka milionów plażę miejską.

To nie koniec sportowych przedsięwzięć w Dobrym Mieście. Działa tu sekcja fitnessu dla kobiet oraz Doromiejski Klub Biegacza Odcisk. Jego członkowie biorą udział w maratonach i półmaratonach. 
W środę CK-B zaprasza o godz. 17 do Salonu Artystycznego na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Grupy Concordia Dobre Miasto pod kierunkiem Andrzeja Ilkiewicza. 

Ewa Mazgal
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. armen #2233684 | 188.146.*.* 28 kwi 2017 14:16

    ...nawet ładna Pani na tym koniu

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages