Niedziela, 18 sierpnia 2019. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Dobre Miasto zaprasza na święto wieńczące porę żniw

2017-09-15 12:30:53 (ost. akt: 2017-09-15 12:36:45)
Dożynki powiatowe 2016 w Świątkach

Dożynki powiatowe 2016 w Świątkach

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się 16 września w Dobrym Mieście. Atrakcji nie zabraknie, wyróżnieni zostaną też rolnicy z powiatu olsztyńskiego.

Tegoroczne Święto Chleba rozpocznie się w południe mszą świętą w Bazylice Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście. Następnie uczestnicy przejdą barwnym korowodem prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto na Stadion Miejski, gdzie o godz. 14 rozpocznie się główna część uroczystości.

Tradycyjnie, starostowie dożynek przekażą chleb władzom powiatu i gminy, którzy podzielą się nim z gośćmi. Wyróżnieni zostaną rolnicy z powiatu olsztyńskiego, a sołectwa powalczą w konkursie na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec oraz tradycyjny zestaw chleba ze smalcem i ogórkiem.

Atrakcji będzie więcej, m.in. pokaz łapania dysków przez psy uczestniczące w Ogólnopolskim Turnieju Psich Sztafet Niczuk Cup 2017, sztuki walki w zapasach i elementach samoobrony i konkurs na ujeżdżanie byka. Na ponad 40 stoiskach będzie można otrzymać informacje rolnicze, zgłębić tematykę świata przyrody i poznać sposoby na domowe warzenie piwa.

Piwowarzy z Olsztyna oraz Chłopi Bosi zaproszą na degustację własnych wyrobów z okazji Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego. A na regionalne przekąski — fafernuchy i nowolatki — organizatorzy zapraszają na stoisko powiatu olsztyńskiego.

Na dożynkowej scenie wystąpią: skrzypaczka Magdalena Szymańska, zespoły Anker, Serduszka, Lelija, Kolosoczok, Pasja i kapela z Piotraszewa. Gwiazdą wieczoru będzie Top One. Po koncercie do wspólnej zabawy zaprosi dj Jasiek.
Na dzieci czekać będą m.in. trampoliny, malowanie włosów i twarzy, bańki mydlane, warsztaty balonowe i zorbing w basenie.
mp
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages