Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Szpital powiatowy w Dobrym Mieście otrzymał nowy ambulans

2019-06-04 10:23:43 (ost. akt: 2019-06-05 12:03:25)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Od 31 maja szpital powiatowy w Dobrym Mieście ma nową karetkę pogotowia ratunkowego. Jest to podarunek od zaprzyjaźnionego Powiatu Osnabrück i tamtejszego Caritas. — Dzięki coraz lepszej współpracy z naszymi niemieckimi partnerami mamy karetkę dla ZZOZ w Dobrym Mieście, która, mam nadzieję, będzie służyła wiele lat mieszkańcom naszego powiatu — mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Zespół ratownictwa medycznego w Dobrym Mieście dysponuje dwiema karetkami, transportową i ratunkową. Obie są już mocno wysłużone. Koszt nowego ambulansu wraz z podstawowym wyposażeniem to pół miliona złotych.

Zaopatrzenie zespołów ratownictwa medycznego w odpowiedni sprzęt jest zadaniem wojewody, ten jednak w obecnej chwili nie posiada środków na zakup nowego samochodu. Starosta olsztyński zadeklarował więc wygospodarowanie z budżetu Powiatu 200 tys. zł. Brakującą sumę miały, według propozycji starosty, przekazać gminy, na których terenie ambulans jeździ z pomocą.

Jak się okazało, rozwiązanie sytuacji przyniosła jednak kwietniowa wizyta delegacji Powiatu Olsztyńskiego w partnerskim Osnabrück. — Miesiąc temu miałem okazję spotkać się z panem Franzem Lothem, szefem Caritas Osnabrück. Mówiliśmy o problemach naszej służby zdrowia, a w szczególności środkach transportu. Powiedziałem wtedy, że w powiecie potrzebujemy karetek — mówi Andrzej Abako.

Zespół Ratownictwa Medycznego przy Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście służy pomocą medyczną w nagłych wypadkach ponad 40 tys. mieszkańców. Chodzi o obszar 732 km2, z licznie rozproszonymi wioskami oraz mniejszymi i większymi miejscowościami z gmin Dobre Miasto, Dywity, Jonkowo, Świątki i Lubomino.


— W świetle potrzeby, jaką jest nowy ambulans, a także tego, że od kilku lat wnioskujemy w tej sprawie do wojewody, prezent od Caritas Osnabrück jest zwieńczeniem naszych starań i zaangażowania władz Powiatu — mówi Mariusz Szubert, dyrektor ZZOZ w Dobrym Mieście.

http://m.wm.pl/2019/06/orig/0000021915-dsc-0006-554715.jpg

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages